Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Мочулка

Велика Мочулка - село, центр сільської Ради, знаходиться за 13 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Кублич. Через село протікає річка Мочулка. Населення - 2545 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Панчишине і Шевченка.
За місцевим колгоспом «40-річчя Жовтня» закріплено 3860 га землі, в т. ч. орної 2898 га. Провідні культури - озима пшениця, цукрові буряки, кукурудза.
У селі є середня й початкова школи, клуб, бібліотека. Видається колгоспна багатотиражна газета «Ленінським шляхом».
Партійну організацію засновано 1926 року, комсомольську - 1948. Нині у Великій Мочулці трудяться 63 комуністи, 194 комсомольці.
В давнину село мало назву Доброполь. В центрі його збереглися рештки укріплення, де колись стояв Доброполь. В 1875-1876 pp. жителі села повстали проти нещадної експлуатації з боку місцевих гнобителів. У травні-червні 1905 року відбулися виступи селян.
1920 року в селі створюється комнезам, першим головою його був О. П. Солошенко. 1928 року члени комнезаму організували в селі ТСОЗ «Добробут».
На честь жителів села, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, споруджено пам'ятник.

Велика Мочулка