Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Устя

Устя - село, центр сільської Ради, лежить на річці Дохні, за 12 км від районного центру» Сполучене з райцентром шосейною дорогою, до залізничної станції Устя - 3 км. Населення 3447 чоловік. Сільраді підпорядковане село Лугова та селище Устя.
Тут розташовано центральну садибу колгоспу «Шлях Ілліча» та відділок радгоспу Бершадського цукрокомбінату. Село має 5341 га землі, в т. ч. орної 3796 га. Колгосп спеціалізується на вирощуванні зернових,
технічних, овочевих культур, а також м'ясо-мол очному тваринництві.
Голова колгоспу В. В. Палій та бригадир М. І. Уманський нагороджені орденом Леніна. Відділок радгоспу вирощує насіння цукрових буряків, зернові культури, а також велику рогату худобу. В селі є 2 млини, 2 майстерні.
Діти трудівників села навчаються у середній та восьмирічній школах. Тут є 4 бібліотеки, будинок культури, клуб, 3 стаціонарні кіноустановки, а також лікарня, 3 дитячих ясел, дитячий комбінат, аптека. Виходить багатотиражна газета «Шлях Ілліча».
В селі працюють 94 комуністи та 129 комсомольців.
Першу згадку про село знаходимо в документах 1651 року. 1886 року у ньому спорудили цукровий завод. У липні 1906 року відбувся виступ селян проти поміщицького гніту.
В 1923 році трудящі села обрали В. І. Леніна делегатом на окружний з'їзд Рад Гайсинського повіту. На честь цієї події у селі 1960 року відкрито ленінську кімнату-музей. З 1923 року село було центром Устянського району, який 1927 року ввійшов до складу Джулинського району. 1924 року було засновано партійну та комсомольську організації. В роки Великої Вітчизняної війни в селі Усті діяла підпільна партійна організація, до складу якої входило 16 комуністів, а також антифашистська група з 36 чоловік, керівником її був І. Д. Козаренко. За трудові успіхи в післявоєнні роки орденом Леніна нагороджено бригадира P. Т. Римаренка, тракториста О. О. Хмару, вчителя Б. Д. Роговського.

Устя