Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вищеольчедаїв

Вищеольчедаїв - село, центр сільської Ради, лежить на обох берегах річки Лядови, за 21 км від районного центру та за 10 км від залізничної станції Котюжани. Населення - 3866 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Морозівка.
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Першого травня. 6 4568 га землі, в т. ч. 3266 орної. Колгосп спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. На території села - цукрокомбінат, відділення бурякорадгоспу, за яким закріплено 723 га землі, в т. ч. 629 га орної. Відділення радгоспу спеціалізується на вирощуванні насіння цукрових буряків.
Трудівники села мають змогу відвідувати 2 клуби, 2 бібліотеки. Діти навчаються у середній школі.
Партійна організація існує з 1920 року. Зараз в селі працюють 97 комуністів, 251 комсомолець.
Перша згадка про село належить до 1431 року. У 1905 році відбувся виступ селян проти поміщика. А. Споденюк, Г. Безпрозваний були його організаторами. На цукровому заводі в 1901 - 1911 pp. працювали брат П. К. Запорожця Павло Запорожець та член РСДРП М. К. Названов. Вони заснували підпільну бібліотеку марксистської літератури. В лютому 1922 року в селі створюється трудова сільськогосподарська спілка «Досвітня зоря».
Село відоме своїми археологічними пам'ятками. Тут збереглися залишки трипільського поселення, а також скіфське городище (VII- VI ст. до нашої ери).

Вищеольчедаїв