Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зозівка

Зозівка - село, центр сільської Ради, знаходиться за 15 км від районного центру, за 33 км від залізничної станції Липовець. Населення - 997 чоловік. Сільраді підпорядковане село Верхівка (до 1946 року - Ротмистрівка).
Зозівський колгосп «Зоря комунізму» обробляє 2327 га землі, у т. ч. 1880 га орної. Тут розвивають усі галузі сільського господарства.
Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт.
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 34 комуністи і 56 комсомольців.
Село відоме з XVIII століття.
Під час німецько-фашистської окупації у Зо- зівці діяла підпільна група, якою керували К. Б. Любчак, а з вересня 1943 року - М. С. Баранча. У вересні 1943 року тут був створений підпільний партійний комітет на чолі з К. 6. Любчаком. Партизани І. Д. Гаврищук, М. П. Сплодитель та М. С. Гринюк загинули в нерівному бою з фашистами.
В селі працювала заслужена вчителька УРСР О. Г. Панасевич, нагороджена орденом Леніна. Тут народився генерал-майор Радянської Армії І. М. Чернишенко.

Зозівка