Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Широка Гребля

Широка Гребля - село, центр сільської Ради, розташоване на берегах Південного Бугу, за 6 км від районного центру і залізничної станції Хмільник. Населення - 2664 чоловіка.
Місцевий колгосп «Переможець» користується 3030 га землі, у т. ч. 1970 га орної. Тут розвивають усі галузі сільського господарства. Колгосп має млин, каменоломню, тартак, ремонтні майстерні. На території колгоспу
міститься міжколгоспна Сандрацька ГЕС.
Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок. Виходить багатотиражна газета «Колгоспна правда».
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 27 комуністів і 79 комсомольців.
Колись обидві частини села були з'єднані через Південний Буг довгою і широкою земляною греблею, від якої й одержало свою назву село.
У 1905 році в Широкій Греблі відбулося селянське заворушення.
З 10 по 14 березня 1944 року в районі села йшли бої за переправу через Південний Буг.
Поблизу села і на його околицях досліджено поселення пізньотрипільської культури та доби пізньої бронзи; виявлено слов'янське поселення VІІІ століття.

Широка Гребля