Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кивачівка

Кивачівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру, за 7 км від залізничної станції Розкошівка. Населення - 1116 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дубина й Цвіліхівка.
В Кивачівці розташований колгосп ім. Щорса, за яким закріплено 2934 га землі, в т. ч. 2287 га орної. Напрямок господарства - зерно-тваринницький.
Є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека.
Партійна організація виникла 1938 року, комсомольська - 1940. Нині на різних ділянках виробництва працюють 34 комуністи й 112 комсомольців.
В письмових джерелах є відомості про існування села у XVIII ст. В липні 1918 року відбулась жорстока сутичка з загоном військ, який надіслали з Києва для розправи над жителями за непокірність окупаційним властям. В роки Великої Вітчизняної війни населення Кивачівки чинило опір гітлерівцям, допомагало підпільній групі, що діяла у селі Комарівці. 1943 року фашисти закатували перших комсомольців села Г. Г. Лебедя, Я. Т. Капітона, Ф. Ф. Пшеничного.
Учитель Кивачівської школи М. П. Козак нагороджений орденом Леніна.
На території села є пам'ятник героям, що загинули в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками.

Кивачівка