Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березна

Березна - село, центр сільської Ради, розкинулося обабіч Південного Бугу, за 8 км від районного центру і залізничної станції Хмільник. Населення - 1269 чоловік. Сільраді підпорядковані села Крупин, Куманівці і Чудинівці.
На території села розташована центральна садиба колгоспу ім. Леніна. За колгоспом закріплено 4931 га землі, у т. ч. 3811 га орної. Господарство - багатогалузеве, воно має ремонтні майстерні, агрохімлабораторію, телефонну станцію. Ланкову Г. С. Повар удостоєно високого звання Героя Соціалістичної Праці, доярку Є. А. Марущак нагороджено орденом Леніна.
Црацюють середня школа, клуб, бібліотека, пологовий будинок, лікарня, готель, будинок спеціаліста сільського господарства.
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 68 комуністів і 184 комсомольці. Партійна організація існує з 1926, комсомольська - з 1925 року.
Село відоме з XVIII століття.
Поблизу села в кінці XIX ст. знайдено 2 кам'яні баби кочівників (XI-XIII століття).
У Куманівцях народився поет В. С. Колодій.

Березна