Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гнатків

Гнатків - село, центр сільської Ради, лежить за 12 км від районного центру і за 34 км від залізничної станції Вапнярка. Через село проходить шосейна дорога та вузькоколійна залізниця. Населення - 2544 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Русава-Радянка.
На території села - центральна садиба колгоспу «Червоний партизан». Колгосп обробляє 2982 га землі, у т. ч. 2244 га орної. Господарство високопродуктивне, спеціалізується на відгодівлі свиней. За роки восьмої п'ятирічки тут вироблено по 147 цнт м'яса та надоєно по 372 цнт молока на 100 га сільськогосподарських угідь. У 1969 році вирощено пшениці по 32,6 цнт з гектара. За досягнуті успіхи в розвитку економіки колгоспу його голову В. О. Гринчука нагороджено орденом Леніна. У 1958 році господарство було представлене на ВСГВ. Доярку О. І. Мазур нагороджено орденом Леніна.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека, стаціонарна кіноустановка, дільнична лікарня, колгоспні дитячі ясла.
На обліку - 33 комуністи (організацію засновано у 1924 році), комсомольців - 190 (організація виникла у 1920 році).
Перші відомості про село належать до другої половини XVII ст. Під час революції 1905 - 1907 pp. у Гнаткові відбувся страйк селян.
У роки громадянської війни та іноземної інтервенції багато місцевих жителів були партизанами й билися проти ворогів у загоні Ф. Ю.Криворучка. Загиблим споруджено пам'ятник.
Поблизу Гнаткова виявлено рештки поселення трипільської культури.

Гнатків