Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хоменки

Хоменки - село, центр сільської Ради, лежить за 13 км від районного центру і за 22 f км від залізничної станції Рахни. Через село проходить автодорога.
Населення - 2744 чоловіка. Сільській Раді підпорядковано село Чапаеве.
За місцевим колгоспом «Прогрес» закріплено 3709 га землі, у т. ч. 2581 га орної. Тут вирощують зернові і технічні культури. Допоміжні підприємства - олійня, два млини, пилорама, каменерізальний кар'єр, електростанція (на річці Мурафі).
В селі є середня школа, 2 бібліотеки, будинок культури, літня естрада, спортивний майданчик, АТС. Прокладено водопровід.
Партійна організація села налічує 46 комуністів, комсомольська - 155 членів ВЛКСМ.
Село засноване в першій половині XVII ст. на руїнах селища, спаленого татарами. За переказами тільки одному місцевому жителю на ім'я Хома вдалося врятуватися від загибелі.
Навесні 1905 року в Хоменках відбулося заворушення селян.
В боях проти фашистських загарбників брало участь 578 жителів села. Всі вони нагороджені орденами і медалями. Воїнам, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, в селі зведено обеліск Слави.

Хоменки