Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Студена

Студена - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від районного центру, до залізничної станції Попелюхи 17 км. Населення - 3412 чоловік. Сільскій Раді підпорядковані населені пункти Затишне, Палійове, П'ятихатка, Чабанове, Червона Поляна.
На території Студеної знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Кірова. Господарство має в користуванні 6584 га землі, у т. ч. 5205 га орної. Виробничий напрям його - вирощування зернових і технічних культур та м'ясо-молочне тваринництво.
За досягнуті успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва ланковуМ. М. Гандзій, колишнього голову колгоспу І. М. Галинича, головного агронома Л. І. Гандзія та голову колгоспу С. К. Хілковського відзначено орденом. Леніна.
Відкрито середню школу, будинок культури, бібліотеку, лікарню, двоє дитячих ясел.
Партійна організація створена у 1926 році, на обліку є 70 комуністів. Комсомольська - існує з 1922 року, комсомольців є 235 чоловік.
Перша письмова згадка про Студену належить до початку XIX ст., тоді вона 6yЛa містечком. Реформа 4861 року спричинилася до неодноразових виступів селян. У травні 1905 року в селі відбулося нове заворушення селян; вони вимагали підвищити оплату праці. Виступи селян повторилися і в листопаді-грудні 1906 року.
Уродженцями Студеної є К. Я. Домінчен - композитор, заслужений діяч мистецтв УРСР, Г. К. Олійник - кандидат історичних наук, Г. П. Гандзій - кандидат медичних наук, А. О. Стафійчук - доктор сільськогосподарських наук.
У селі відкрито пам'ятник воїнам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
Поблизу села виявлено рештки поселень трипільської та черняхівської культур.

Студена