Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Павлівка

Павлівка - село, центр сільської Ради, розкинулося по обох берегах невеликої річки Верхової - лівої притоки Південного Бугу, за 2 км від районного центру і за 1,5 км від залізничної станції Калинівка-ІІ. Населення - 4036 чоловік.
На території села - садиба колгоспу ім. Леніна. У господарстві 3672 га землі, у т. ч. 1419 га орної; вирощують тут озиму пшеницю, цукрові буряки, розводять м'ясо-молочну худобу. Є черепичний завод, майстерні ремонту сільськогосподарської техніки.
Працюють середня й початкова школи, вечірня школа, консультаційний пункт заочної середньої школи, клуб, кіностаціонар, бібліотека, медпункт, пологовий будинок, дитячі ясла.
В селі 46 комуністів і 88 комсомольців. Партійну організацію створено у 1922, комсомольську - у 1924 році.
Село відоме з XV століття.
У листопаді 1942 року в селі виникла підпільна група, керівником якої був П. Т. Кугай, а комісаром П. К. Волинець. У лютому 1943 року підпільники вийшли в Чорний ліс, невеликий загін став зародком партизанського з'єднання ім. Леніна. Уродженцеві Павлівки, штурману ескадрильї авіаполку І. І. Ковальчуку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
У Павлівці народився український радянський письменник О. Л. Кундзіч.

Павлівка