Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Голдашівка

Голдашівка - село, центр сільської Ради, лежить у долині невеличкої річки Яланця, на відстані 21 км від районного центру. Населення - 1915 чоловік. Сільраді підпорядковане село Кидрасівка.
В селі розміщується центральна садиба колгоспу «Червона зірка». У господарстві 5911 га землі, в т. ч. 4389 орної. Напрям виробництва - зернові й технічні культури, м'ясо-молочне тваринництво. За високі врожаї насіння багаторічних трав орденом Леніна нагороджено колгоспника М. П. Заболотного.
В селі видається багатотиражна газета «Червона зірка», є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, сільський клуб, медпункт.
1924 року було засновано партійну й комсомольську організації села. Тепер тут є 44 комуністи та 46 комсомольців.
Заснування Голдашівки належить до початку XVIII століття,
Під час колективізації велику роль відіграв двадцятип'ятитисячний посланець пролетаріату Донбасу О. Герасименко, який довгий час очолював колгосп «Червона зірка» села Кидрасівки. В роки Великої Вітчизняної війни у районі Джулинки-Голдашівки активно діяв партизанський загін С. О. Печеного, до складу якого входили й жителі села Голдашівки. Уродженець села Кидрасівки Д. А. Ковальчук удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Голдашівка