Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Яворівка

Яворівка (до 1964 року - Попелюхи) - село, центр сільської Ради, віддалене на 12 км від районного центру та на 4 км від залізничної станції Рудниця. Населення - 2148 чоловік.
На території Яворівки - центральна садиба колгоспу ім. Чкалова, який обробляє 3340 га землі, у т. ч. орної 2309 га; під садово-городніми культурами - 93 га, під лісами - 239 га. Це високопродуктивне, спеціалізоване
господарство відгодівлі свиней на м'ясо. У 1970 році колгосп виробив на 100 га сільськогосподарських угідь 102 цнт м'яса, 288 цнт молока. Колгосп має 3 ставки.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека, стаціонарна кіноустановка, дільнична лікарня, будинок тваринника, двоє дитячих ясел, будинок механізаторів,.
Працює в селі 48 комуністів (організація існує з 1938 року), комсомольців є на обліку 84 (організація створена у 1921 році).
Уперше в письмових джерелах село згадується на початку XVIII ст. За переказами, назва села походить від попелу на місці спаленого лісу. Заснували село гайдамаки. У 1885 році сталося заворушення селян, які захопили частину землі поміщика і зорали її. Для придушення виступу до села ввели війська.
У травні 1905 року в Попелюхах відбулися селянські страйки, селяни добилися підвищення заробітної плати. 1917 року, ще до проголошення Радянської влади, селяни почали розподіляти землю. У 1920 році в селі стояли бійці Г. І. Котовського.
У Яворівці споруджено пам'ятник воїнам- землякам, що загинули в боротьбі з фашистами.

Яворівка