Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сокілець

Сокілець - село, центр сільської Ради, лежить на лівому березі Південного Бугу, за 17 км від районного центру, за 21 км від залізничної станції Немирів. Через село проходить шосе. Населення - 1238 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гвоздів, Олексіївка.
В Сокільці розташована центральна садиба багатогалузевого колгоспу «Маяк». За колгоспом закріплено 2717 га землі, у т. ч. 1859 га орної.
1962 року в Сокільці відкрито філіал не- мирівського будинку відпочинку «Авангард». Щороку тут відпочиває до 3 тис. трудящих.
Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, лікарня.
Є партійна (існує з 1931 року) і комсомольська організації, які об'єднують 54 комуністи і 25 комсомольців.
Село Сокілець відоме з XV століття.
1906 року відбувся організований виступ селян проти поміщика. Поліція стріляла у беззбройних селян, були вбиті і поранені.
Під час німецько-фашистської окупації на території села діяла підпільно-диверсійна група. Рація знаходилась у жителя села Я. Г. Пилипенка. Його дочка В. Я. Пилипенко - доктор медичних наук.
Біля сіл Гвоздева та Олексіївки виявлено два поселення доби неоліту, а на околиці Сокільця - слов'янське поселення VIII-IX століть.

Сокілець