Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Городківка

Городківка - село, центр сільської Ради, лежить на річці Марківці. Віддаль до райцентру і залізничної станції Крижопіль 17 км. Населення - 7222 чоловіка.
У Городківці розміщений колгосп «Росія», який користується 7354 га землі, в т. ч. орної 5418. Господарство спеціалізується на вирощуванні пшениці, цукрових буряків, на виробництві продуктів тваринництва. Тут є 2
млини, олійня. За успіхи у виробництві свинарку М. Я. Григоришину двічі нагороджено орденом Леніна. В селі розташована майстерня райоб'єднання «Сільгосптехніки», Крижопільський маслозавод, фабрика художніх виробів, продукція якої демонструвалась на Всесвітній виставці «Експо-67» у Монреалі.
У Городківці є 2 середні та 2 початкові школи,
2 консультаційні пункти заочної середньої школи, будинок культури, 3 бібліотеки, лікарня. Видається колгоспна багатотиражна газета «За перемогу». Село відоме гуртками художньої самодіяльності. У 1965 році духовому оркестру присвоєно звання самодіяльного народного оркестру, його керівник І. В. Мазуркевич удостоєний звання заслуженого працівника культури Української PCP.
1921 року було створено партійну і комсомольську організації. Зараз у селі працює 118 комуністів і 485 комсомольців.
1861 року 1597 бідняків села виступили проти кабальних умов реформи. В 1905 році відбувся селянський страйк.
1924 року в селі жив і працював письменник М. П. Трублаїні. На кладовищі зберігається могила професора К. Ф. Вишневського (1805-1863).
В селі працював Герой Соціалістичної Праці Д. Ф. Остапчук. У Городківці встановлено два пам'ятники воїнам Радянської Армії, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Городківка