Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хомутинці

Хомутинці - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Постолової - лівої притоки Південного Бугу, за 18 км від районного центру і залізничної станції Калинівка-І. Населення - 1137 чоловік.
На території села - садиба колгоспу «Комуніст». За господарством закріплено 1714 га землі, у т. ч. 1325 га орної. Виробничий напрям його-зернові культури й м'ясо-молочне тваринництво.
Працюють восьмирічна школа, консультаційний пункт заочної середньої школи, клуб, кіностаціонар, бібліотека, медпункт, дитячі ясла, пологовий будинок, готель.
В селі 28 комуністів і 26 комсомольців. Партійну організацію засновано 1945, комсомольську - 1928 року.
Вперше у літературі село згадується за 1735 рік.
З кінця грудня 1906 і у 1907 році в Хомутинцях відбувалися селянські заворушення. Організатори виступу 3. Ф. Орлюк, С. В. Хомич, М. І. Цюпик були заслані до Архангельської губернії.
В боротьбі з окупантами загинула вся сім'я підпільників Супрунів.
Хомутинці - батьківщина відомого українського поета-демократа С. В. Руданського (1834-1873). На знак глибокої пошани до земляка в селі створено меморіальний музей письменника.

Хомутинці