Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бубнівка

Бубнівка - село, центр сільської Ради. Лежить на правому березі річки Собі, за 12 км від районного центру, за 9 км від залізничної станції Ладижин. Через село проходить авто- дорога. Населення - 1340 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дмитренки й Новоселівка.
В Бубнівці розташована центральна садиба радгоспу «Бубнівський». Господарство має 3126 га землі, спеціалізується на відгодівлі свиней, яких щорічно в середньому відгодовує 6 тисяч.
Є 8-річна школа, клуб, бібліотека. 1929 року в селі засновано партійну та комсомольську організації. Тепер на обліку ЗО комуністів та 41 комсомолець. Село здавна уславилося своїми гончарами. Тут відкрито гончарну майстерню, де довгий час працювали заслужені майстри народної творчості Яким та Яків Герасименки. їхні вироби експонуються в багатьох музеях України.
Бубнівка згадується вперше в історичних джерелах XVIII ст. Під час революції 1905- 1907 pp. в селі відбулися заворушення.
В роки Великої Вітчизняної війни недалеко від Бубнівки діяв партизанський загін, очолюваний А. Г. Кондратюком.
Мешканець Бубнівки О. І. Семенів (1866-1922) був депутатом 2-ї Державної думи від селянської курії. За радянських часів його обирали членом Подільського їубревкому і ВУЦВК.
Поблизу Новоселівки знайдено залишки поселень трипільської та черняхівської культур.

Бубнівка