Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Серебрія

Серебрія - село, центр сільської Ради. Лежить на лівому березі Дністра при впадінні у нього річки Серебрії, за 8 км від районного центру і залізничної станції Могилів-Подільський. Через село проходить автошлях. Населення - 2966 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дністровське та Кремінне.
За колгоспом «Україна» закріплено 4031 га землі, в т. ч. 2721 га орної. Господарство - багатогалузеве. Ланкова В. Ф. Шостаківська та помічник бригадира В. М. Томай нагороджені орденом Леніна. На території села є піщані кар'єри.
У Серебрії є середня школа, спеціальна школа-інтернат, клуб, бібліотека, стадіон; колгоспний пологовий будинок, фельдшерсько-акушерський пункт. Членів КПРС - 78, членів ВЛКСМ - 105.
В історичних джерелах Серебрія згадується в XV столітті.
1918 року в селі створено партизанський загін, який в березні 1919 року перейменовано в Перший Радянський Серебрійський пслк. Командував ним І. М. Чебан. На честь 45-річчя Серебрійського полку в селі встановлено обеліск.
В 1922 році в Серебрії організовано комуну «Червоний світ».
Поблизу села, в урочищі Костів Яр, виявлено поселення доби пізньої бронзи.

Серебрія