Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Деребчин

Деребчин - село, центр сільської Ради, лежить за 20 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Рахни, за 5 км від автодороги Вінниця - Кишинів. Населення - 3914 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Аристівка, Володимирка, Мала Деребчинка, Семенівка.
На території села - центральна садиба радгоспу Деребчинського цукрокомбінату. Господарство використовує 6780 га землі, у т. ч.
5414 га орної. Спеціалізується на вирощуванні зернових культур, цукрових буряків. Працює тут цукровий завод, збудований в 1877 році. Виробництво продукції на ньому з 1914 по 1970 рік зросло у 33 рази. За вирощування високих врожаїв пшениці - ЗО цнт з га і цукрових буряків- по 420 цнт з га ланковій Г. Д. Матіяш присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. М. Г Дудика, Т. С. Поліщук, А. І. Тростогон нагороджено орденом Леніна.
Є середня й восьмирічна школи, 2 бібліотеки, 2 клуби, дільнична лікарня.
Партійна організація Деребчина має на обліку 86 комуністів, комсомольська - 262 члени ВЛКСМ.
Вперше село згадується у XVII столітті.
Під час визвольної війни в Деребчині у 1651 році відбулася т. зв. Чорна рада, на якій подоляни обрали своїми ватажками Олександренка та Чугуя і під їхнім керівництвом піднялися на боротьбу проти польської шляхти. 19 травня 1905 року жителі Деребчина застрайкували, вимагаючи підвищити на цукровому заводі заробітну плату. З допомогою солдатів заворушення було придушено.
20 червня 1917 року застрайкували робітники цукрового заводу. На вимогу страйкарів поміщик став сплачувати робітникам за 8-годинний день по 3 карбованці.
З червня 1918 року в селі діяв повстанський загін.
У селі встановлено пам'ятники В. І. Леніну та воїнам, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Деребчин