Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Степанки

Степанки - село, центр сільської Ради, знаходиться за 32 км від районного центру та за 8 км від залізничної станції Котюжани. Біля села протікає річка Немія. Населення - 766 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Горай.
У Степанках міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка. Господарство користується 2638 га землі, в т. ч. 1811 га орної.
Сільські діти відвідують початкову школу. Своє дозвілля трудящі проводять у клубі, до їх послуг бібліотека. В селі на громадських засадах працює історико-краєзнавчйй музей.
Партійну організацію засновано 1929 року, комсомольську - 1932. Тепер у селі працюють 26 комуністів і 31 комсомолець.
Село засновано в кінці XYI11 століття.
Влітку 1905 року у відповідь на знущання поміщика селяни повстали. Організаторів повстання 3. Войтюка та К. Кодру було ув'язнено. В листопаді 1920 року в селі перебувала кавалерійська бригада Г; І. Котовського. Звідси вона вирушила в напрямку сіл Котюжани- Супівка, де розгромила петлюрівців. 1928 року в селі створюється машинне об'єднання «Спільна праця». У 1941-1942 pp. тут діяла підпільна комсомольська організація, яку очолював П. С. Войтюк, нині вчитель Каришківської середньої школи.
Уродженець села Я. С. Завірюха - кандидат біологічних наук.

Степанки