Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жорнище

Жорнище - село, центр сільської Ради, лежить на Семирічці, притоці Собика, за 12 км від районного центру, за 22 км від залізничної станції Немирів. Населення - 1430 чоловік. Сільраді підпорядковані села В'язовиця й Шевченкове.
На території села розташована центральна садиба радгоспу ім. Леніна. Господарство користується 3817 га землі, в т. ч. 2842 га орної. Тут розвивають усі галузі сільського господарства.
Працюють середня школа, бібліотека, будинок культури, лікарня.
Партійна організація існує з 1925 року, комсомольська - з 1923 року. Вони об'єднують 50 комуністів і 100 членів ВЛКСМ.
Серпень-вересень 1825 року пам'ятні тим, що біля села відбувся військовий табірний збір, у якому брав участь Вятський піхотний полк під командуванням декабриста П. І. Пестеля. Сюди неодноразово приїжджав М. П. Бестужев-Рюмін.
У Жорнищі перебував видатний винахідник, народник М. І. Кибальчич.
Село - батьківщина двічі Героя Радянського Союзу І. Н. Бойка, колишнього командира танкової бригади, яка в 1944 році визволяла територію району від фашистських загарбників. 1949 року в центрі села встановлено бронзовий бюст І. Н. Бойка.
Недалеко від Жорнища і Шевченкового виявлено залишки трьох поселень трипільської культури, курганний могильник скіфського часу, слов'янські городище і селище IX-XI століть.

Жорнище