Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гонтівка

Гонтівка (до 1948 року - Серби) - село, центр сільської Ради. Лежить на берегах річки Лозової, за 22 км від районного центру і залізничної станції Могилів-Подільський. Населення - 1864 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Вишневе, Дубина, Камінське, Котлубаївка, Лозове, Скалопіль, Шендерівка.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Леніна. За господарством закріплено 5084 га землі, в т. ч. 3857 га орної. Розвинуті, крім рільництва, садівництво й м'ясо-молочне
тваринництво. В 1938 році колгосп був учасником ВСГВ. Бригадир К, І. Войцек нагороджений орденом Леніна.
У Гонтівці є середня школа, клуб, бібліотека; лікарня. В селі споруджено пам'ятник І. Гонті.
Партійну організацію засновано 1921 року, комсомольську - 1922. Тепер у селі 60 комуністів та 146 комсомольців.
За народними переказами, перша назва села походить від сербів, що оселилися тут у XVI ст., друга - надана йому в пам'ять про ватажка гайдамаків І. Гонту, якого тут стратили польські шляхтичі в 1768 році. 1848 року селяни відмовилися виконувати панщину, на придушення їх було кинуто роту солдатів. У 1892 році в селі знову спалахнули заворушення. Не припинялися виступи сербівських селян під час революції 1905-1907 років.
Мешканці села у 1918 році створили партизанський загін для боротьби з іноземними окупантами, керівниками загону були Ф. Пастух та А. Ройтаровський.

Гонтівка