Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Курилівці

Курилівці - село, центр сільської Ради, лежить за 20 км від районного центру та за 11 км від залізничної станції Сестринівка. Населення- 967 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Василівка й Новоселиця.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Щорса. За господарством закріплено 4350 га землі, в т. ч. орної - 2925 га. Основний напрям - вирощування озимої пшениці й технічних культур. Розвинуте м'ясо-
молочне тваринництво.
У Курилівцях є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, дільнична лікарня.
Партійна організація заснована 1921 року. Зараз у селі є 28 комуністів і 32 комсомольці.
Перші згадки про село належать до XVI ст. 1906 року в Новоселиці мали місце селянські заворушення. В 1919 році жителі неодноразово повставали проти петлюрівців.
В 1943 році у Новоселиці було створено підпільну організацію під керівництвом Ф. Ф. Пшонка, в Курилівцях - підпільну групу під керівництвом В. Т. Бухтіярова та І. Саманя. В селі Василівці підпільною групою керував О. Грабик.

Курилівці