Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пиків

Пиків - село, центр сільської Ради, розташоване по обох берегах річки Сниводи, за 25 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Холоневська. Населення - 3611 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Шепіївка.
На території села - центральна садиба колгоспу ім. Леніна. Господарство має у своєму користуванні 4547 га землі, у т. ч. 3308 га орної; вирощують тут зернові культури, цукрові буряки, розводять м'ясо-молочну худобу. Є цегельний завод, майстерні ремонту сільгосптехніки, млин, агро лабораторія.
В Ликові розташований рибгосп, який має став площею 1136 га.
Відкрито середню і восьмирічну школи, консультаційний пункт, заочну середню школу, 2 клуби з кіностаціонаром, 5 бібліотек, дільничну лікарню, аптеку.
В усіх галузях господарства села зайнято 88 комуністів і 256 комсомольців. Партійну організацію засновано у 1920, комсомольську - у 1923 році.
Село Пиків відоме з XVI століття.
У 1596 році трудящі Пикова приєдналися до повстання козаків під керівництвом С. Наливайка. В роки першої російської революції 1905-1907 pp. у селі сталося кілька селянських заворушень, які закінчилися сутичками з військами.
Під час Великої Вітчизняної війни в Пикові діяла підпільна група на чолі з учителем А. П. Тимощуком. Підпільники тримали тісний зв'язок з партизанами.
В центрі села споруджено пам'ятник В. І. Леніну.

Пиків