Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Комунарівка

Комунарівка (до 1946 року - Гулівці) село, центр сільської Ради, розташоване на річці Постоловій - лівій притоці Південного Бугу, за 10 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Гулівці. Населення -1642 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Писарівка.
На території села - центральна садиба колгоспу «Україна». Колгосп користується 3875 га землі, у т. ч. 2934 орної. Господарство вирощує зернові культури, цукрові буряки, розводить м'ясо-молочну худобу; має майстерні ремонту
сільгосптехніки, млин. Тракторист колгоспу С. Ф. Вдовиченко нагороджений орденом Леніна.
В селі - середня школа, консультаційний пункт заочної середньої школи, будинок культури, бібліотека, медпункт, дитячі ясла.
Партійна організація заснована 1923 року, комуністів на обліку - 50 чоловік. Комсомольців - 144, організація існує з 1924 року.
Перша письмова згадка про село датується 1735 роком. На території села, понад ставом, збереглися рештки земляного укріплення.
Під час революції 1905-1907 pp. в селі відбувалися неодноразові виступи селян.
В лютому-березні 1923 року в Гулівцях були утворені комуни «Комашня» та «Пахар». Вони стали передовими колективними господарствами на Вінниччині і не раз преміювалися.
Жителеві села В. М. Яремчуку, командиру партизанського загону ім. Кармалюка, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його загін діяв у Житомирській, Хмельницькій, Ровенській, Волинській областях і в Люблянському воєводстві Польщі.
В Комунарівці споруджено пам'ятник воїнам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Комунарівка