Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мізяків

Мізяків - село, центр сільської Ради, розташоване при впадінні річки Згару у Південний Буг, за 12 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Калинівка-ІІ. Населення - 1695 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Мізяківська Слобідка й Павленки.
В селі - центральна садиба колгоспу ім. 13-річчя Жовтня. У господарстві 2917 га землі, У т. ч. 1393 га орної. Тут вирощують зернові й технічні культури.
Працюють середня й початкова школи, консультаційний пункт заочної середньої школи, клуб, кіностаціонар, бібліотека, медпункт, пологовий будинок, дитячі ясла.
Партійну організацію засновано у 1922, а комсомольську у 1929 році. Комуністів у селі близько 40, комсомольців - 66 чоловік.
Село засноване в XIV столітті.
1735 року селяни Мізякова приєдналися до гайдамаків.
1918 року в селі був створений підпільний ревком на чолі з Ф. С. Гончаренком. Він мав тісний зв'язок з Вінницьким комітетом більшовиків. За завданням ревкому невдовзі організували партизанський загін, на чолі якого стали командир Ф. С. Гончаренко, комісар Біляєв. В лютому 1919 року загін об'єднався з Таращанським полком.
Під час Великої Вітчизняної війни частина жителів села пішла до партизанського загону, що базувався у Чорному лісі.

Мізяків