Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вербова

Вербова - село, центр сільської Ради. Віддалена від районного центру на 26 км і на 4 км від залізничної станції Вапнярка. Населення - 960 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Високе.
В селі є колгосп ім. Черняховського, який обробляє 2943 га землі, у т. ч. 2241 га орної. Основний напрям його - вирощування озимої пшениці, цукрових буряків, м'ясо-молочне тваринництво.
Трактористка колгоспу М. М. Галушка удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.
Працюють середня школа, при якій відкрито Ленінський зал, клуб з стаціонарною кіноустановкою, 2 бібліотеки, дитячі ясла, медичний пункт, пологовий будинок.
Партійну організацію засновано 1924 року, на обліку - 56 комуністів, комсомольців - 139.
Перша письмова згадка про село належить до другої половини XVIII століття.
З початком реформи 1861 року в селі сталося заворушення селян, для придушення якого були надіслані каральні війська.
14 грудня 1905 року селяни почали вирубувати поміщицький ліс. Між ними й прибулими жандармами відбулася сутичка.
Перший сільськогосподарський колектив «Незаможник» виник у селі в березні 1923 року.
До 10-річчя з дня утворення колгоспу на екрани вийшов документальний кінофільм про колгосп. В ньому розповідалося про досягнення трудівників села.
1931 року шефи, робітники Харківського тракторного заводу, надіслали хліборобам у дарунок трактор ХТЗ, виготовлений у позаурочний час.
Понад ЗО учнів Вербівської середньої школи за роки Радянської влади стали спеціалістами з вищою освітою, серед них 4 кандидати наук, 2 генерали. З 1915 по 1923 рік тут жив і навчався у школі прославлений учасник Великої Вітчизняної війни - двічі Герой Радянського Союзу, генерал армії І. Д. Черняховський. У селі споруджено пам'ятник полководцеві, в школі відкрито кімнату-музей.

Вербова