Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Глинськ

Глинськ - село, центр сільської Ради, розкинулося по обох берегах річки Постолової, лівої притоки Південного Бугу, за 20 км від районного центру і за 15 км від залізничної станції Гулівці. Населення - 2155 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Панасівка.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Родина». За господарством закріплено 3441 га землі, у т. ч. 2608 га орної. Виробничий напрям його - вирощування зернових і технічних культур, виробництво м'яса й молока. 6 тут електростанція, млин, майстерні обробки дерева й металу.
Працюють восьмирічна школа, консультаційний пункт заочної середньої школи, клуб, кіностаціонар, 2 бібліотеки, дільнична лікарня, дитячі ясла.
Партійна організація заснована у 1932 році, на обліку 50 комуністів. Комсомольців - близько 100, організація існує з 1928 року.
Глинськ відомий з XV ст. Відтоді збереглися залишки фортеці, оточеної оборонними валами.
У 1734 році в Глинську відбулися селянські заворушення. В роки першої російської буржуазно-демократичної революції тут пройшла хвиля селянських заворушень, організаторами яких були селяни Ф. М. Пузир та Д. М. Тимчишин.
Під час Великої Вітчизняної війни в селі діяла група опору, очолювана комуністами О. К. Бассом, І. Й. Димінським, К. І. Лисим. У боротьбі з фашистами й націоналістами загинули К. І. Лисий і О. К. Басс.
Вшановуючи загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, їм у селі спорудили пам'ятник.

Глинськ