Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чернятка

Чернятка - село, центр сільської Ради, знаходиться на лівому березі Південного Бугу. Віддаль до районного центру 26 км, до залізничної станції Джулинка - 6 км. З райцентром сполучене автодорогою. Населення - 2309 чоловік. Сільраді підпорядковане село Хмарівка.
1958 року біля села Чернятки силами колгоспів колишнього Джулйнського району побудовано міжколгоспну гідроелектростанцію потужністю 1,4 тис. квт, яка зараз входить до єдиної державної енергосистеми. На
території Чернятки розташована центральна садиба колгоспу ім. Леніна та відділення радгоспу Вершадського цукрокомбінату. В колгоспі є 5316 га землі, в т. ч. 4146 га орної. Основний напрямок виробництва- вирощування зернових і технічних культур та м'ясо-молочне тваринництво, а також вирощування насіння городніх культур. Розвинуте також садівництво й виноградарство. Відділок радгоспу вирощує насіння цукрових буряків. За трудові успіхи орденом Леніна нагороджено Г. Н. Горбатюка, Д. І. Кисіль, В. Д. Прибильську, Я. Є. Шегеду, П. В. Чернегу, Я. Т. Яківця. Колишньому голові колгоспу Т. М. Судачку присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
В селі є восьмирічна школа, будинок культури, З бібліотеки, 2 фельдшерсько-акушерські пункти, 3 дитячих ясел. Видається багатотиражна газета «Шляхом Ілліча». За післявоєнні роки 37 громадян села закінчили вузи, з них 2 стали кандидатами наук - Ф. Г. Кисіль та Ф. М. Масловський.
Партійну організацію засновано 1924 року. Зараз у селі працює 59 комуністів й 55 комсомольців.
Чернятка заснована у XVII ст. 1860 року в антикріпосницьких заворушеннях брало участь 333 жителі села. У травні 1905 року тут відбувся страйк, організатором якого був Я. Кравець. Він притягався до суду царським урядом 8 разів.

Чернятка