Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Наддністрянське

Наддністрянське (до 1965 року - Березова) - село, центр сільської Ради, знаходиться за 10 км від районного центру та за 22 км від залізничної станції Котюжани. Населення - 1639 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Берег і Млинки.
На території села розташований колгосп ім. XVIII партз'їзду. За ним закріплено 2375 га землі, в т. ч. 1582 га орної. Тут вирощують озиму пшеницю, кукурудзу, тютюн, цукрові буряки. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напрямку.
Є середня школа, клуб, бібліотека.
Партійну організацію створено 1921 року, комсомольську - 1931. Тепер у селі працюють 32 комуністи й 92 комсомольці.
1890 року у Наддністрянському відбулося селянське заворушення. Було підпалено поміщицький маєток. Навесні 1905 року селяни оголосили страйк, вимагаючи підвищення заробітної плати. В село були викликані війська. Обурені селяни спалили поміщицький маєток. У березні 1922 року створюється Наддністрянська трудова хліборобська спілка «З'єднана праця».
Наддністрянці пишаються своєю землячкою Д. Я. Рачкевич, підполковником у відставці, першою жінкою в Радянському Союзі, що закінчила військову академію. Під час Великої Вітчизняної війни Д. Я. Рачкевич була комісаром Таманського жіночого авіаційного полку.

Наддністрянське