Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жовтневе

Жовтневе (до 1960 року - Попівка) - село, центр сільської Ради, від районного центру віддалене на 25 км і на 12 км від залізничної станції Холоневська. Населення - 1700 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Антонопіль. В зоні села розміщена Уладово-Люлинецька селекційна станція.
Уладово-Люлинецька селекційна станція найстаріша на Україні, заснована в 1888 році. Тут вирощували насіння цукрових буряків. Тоді на станції працювало лише 3-4 чоловіка. За Радянської влади станція вивела і впровадила у виробництво 52 сорти цукрових буряків. У 1964 році сортами гороху, виведених станцією, засівалося на Україні 1 млн. 100 тис. га. Станція нагороджена 5-ма дипломами Всесоюзної сільськогосподарської виставки і Виставки досягнень народного господарства, а селекціонера Л. Л. Семполовського нагороджено орденами Леніна і Трудового Червоного Прапора.
Працюють загальноосвітня й вечірня середні школи, консультаційний пункт заочної середньої школи, 4 бібліотеки, будинок культури, кіностаціонар, медпункт, дитячий садок.
Партійна організація заснована у 1930 році, комуністів є 82, комсомольська існує з 1928 року, на обліку - 130 комсомольців.
У письмових джерелах село згадується вперше за 1779 рік.
У травні 1905 року в Попівці відбувся страйк селян.
З села Антонополя вийшов С. М. Олійничук - непримиренний борець проти кріпацтва.
В роки Великої Вітчизняної війни 354 жителі села воювали проти фашистів. 266 з них нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу. За роки Радянської влади з села вийшло 56 інженерів і техніків, 21 медичний працівник, 40 спеціалістів сільського господарства, 28 учителів.

Жовтневе