Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Якушинці

Якушинці - село, центр сільської Ради, віддалене від Вінниці на 5 км. За 1 км від села проходить автотраса. Населення - 2259 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Зарванці, Ксаверівка, Лисогора.
Місцевий колгосп «Правда» має 1438 га закріпленої землі, у т. ч. 1061 га орної. Виробничий його напрям - вирощування зернових, цукрових буряків, тваринництво. У Якушинцях працюють рибокомбінат, відгодівельний пункт, холодильник Вінницької облспоживспілки.
Є профтехучилище, середня школа, дільнична лікарня, аптека, дитячі ясла, палац культури, бібліотека.
Партійну організацію створено в селі у 1925 році, на обліку - 87 комуністів. Комсомольців - 133, організація виникла у 1924 році.
Перша письмова згадка про село датується XVI ст. В 1864 році тут відкрито початкову школу.
За фашистської окупації у Якушинцях діяла підпільна група з 24 чоловік (організатори М. К. Якубов і П. Т. Красноярчук), вона тримала зв'язок з Браїлівською підпільною групою. На фронтах Великої Вітчизняної війни захищали Батьківщину 295 жителів села, з них 270 нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу.
Поблизу Якушинців виявлено городище скіфського часу.

Якушинці