Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мала Мочулка

Мала Мочулка - село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від райцентру, за 5 км від залізничної станції Кублич. Населення - 1624 чоловіка.
У колгоспі «40-річчя КП України» 2688 га землі, в т. ч. орної 2102 га. Господарство спеціалізується на вирощуванні пшениці, цукрових буряків; розвинуте тваринництво.
Для жителів села споруджено восьмирічну школу, будинок культури, відкрито бібліотеку.
Партійну організацію засновано 1929 року, комсомольську - 1932. Нині тут працюють 35 комуністів, 91 комсомолець.
Село існує з XVIII ст. Влітку 1905 року жителі Малої Мочулки виступили проти місцевого поміщика, вони вимагали підвищення плати за обробіток цукрових буряків. 1906 року селяни спалили господарські будівлі поміщика. 1939 року за одержання високого врожаю цукрових буряків місцевий колгосп став учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки, його відзначили дипломом першого ступеня.
Колишній голова колгоспу Т. П. Дмитренко- кавалер ордена Леніна, а нинішній його керівник Г. Ф. Трачук удостоєний ордена Жовтневої Революції.

Мала Мочулка