Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кіровка

Кіровка (до 1934 року - Псярівка) - село, центр сільської Ради, розкинулось по обох берегах Десенки - лівої притоки Південного Бугу, за 20 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Нова Гребля. Населення - 1212 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Червона Трибунівка.
На території села - центральна садиба колгоспу «Мічурінець». У господарстві 2802 га землі, у т. ч. 2133 орної. Тут вирощують зернові, технічні культури, розводять м'ясо-молочну худобу. Є млин, майстерні ремонту сільгосптехніки.
Працюють восьмирічна школа, консультаційний пункт заочної середньої школи, 2 клуби, кіностаціонар, 2 бібліотеки, медпункт, пологовий будинок, дитячі ясла.
В селі працює 34 комуністи й 65 комсомольців.
Село виникло в кінці XVI ст. У травні місяці 1861 року тут сталося заворушення: селяни відмовилися відробляти панщину.
В роки фашистської окупації у селі діяла група опору. В бою з фашистами загинув командир партизанського загону ім. Леніна, організатор партійного підпілля В. М. Месарош. Жителеві Кіровки І. П. Коновченку заподвиг при форсуванні Дніпра посмертно присвоєне звання Героя Радянського Союзу.

Кіровка