Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


П'ятківка

П'ятківка - село, центр сільської Ради знаходиться за 11 км від Бершаді, обабіч річки Дохни. Сполучене з райцентром шосейною дорогою, до залізничної станції Яланець 6 км. Населення - 2961 чоловік. Сільраді підпорядковано населений пункт Глинське.
В селі розташована центральна садиба колгоспу «Комунар». За господарством закріплено 5371 га землі, в т. ч. 3794 га орної. Напрям виробництва - зернові й технічні культури та м'ясо-молочне тваринництво.
У П'ятківці є середня школа, будинок культури, 2 бібліотеки, дільнична лікарня, поліклініка, аптека, дитячі ясла. У селі працюють 65 комуністів й 226 комсомольців.
Першою п'ятисотенницею бурякових ланів у селі стала ланкова М. А. Дричкіна. В 1936 році вона виростила по 500 цнт буряків з га. В роки Великої Вітчизняної війни у селі діяла підпільна антифашистська група з 5 чоловік, її очолював О. С. Багнюк.
У визволенні села від фашистських загарбників брала участь дивізія генерал-майора Д. А. Дричкіна, який народився у П'ятківці. В лавах Червоної Армії, в партизанському русі билися з фашистами 650 жителів П'ятківки.
У П'ятківці живе Герой Соціалістичної Праці О. С. Плахотна, яку називають дочкою двох республік. Народилася вона в селі П'ятківці, трудову славу здобула в Грузії і знову повернулася в рідне село, де працює дояркою колгоспу.

П'ятківка