Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Майдан

Майдан (до 1949 року — Майдан-Юзвинський) — село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км від Вінниці і за 4 км від автодороги. Населення — 800 чоловік. Сільській Раді під­порядковано населений пункт Слобода Дашковецька.

За колгоспом «Шлях до комунізму» закріплено 1944 га землі, у т. ч. 1345 га орної. Напрям гос­подарства - вирощування зернових культур, цукрові буряки, молочне тваринництво.

Є восьмирічна школа, бібліотека, клуб з ста­ціонарною кіноустановкою, радіовузол, медич­ний пункт, пологовий будинок.

Партійну організацію засновано у 1928 році, в ній - 15 комуністів, комсомольців у селі близько 60 чоловік.

Під час Великої Вітчизняної війни уро­дженець Слободи Дашковецької комсомолець П. П. Мельник організував у Вінниці підпільну молодіжну групу. Він був також комісаром пар­тизанського загону ім. Богуна Вінницького пар­тизанського з'єднання. Офіцерові з Слободи Даш­ковецької С. О. Гуменюку посмертно присвоєне звання Героя Радянського Союзу. В селі Україн­ка Миколаївської області, за визволення якої він загинув, споруджено пам'ятник герою.

Село засноване на початку XIX століття.

Майдан