Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вербка

Вербка (давні назви - Старожинці, Стара Вербка, Вербка Велика) - село, центр сільської Ради, лежить на річці Савранці, за 6 км від районного центру, за 4 км від залізничної станції Чечельник. Населення -3933 чоловіка. Сільській Раді и і дп о р я д кован и й населений пункт Василівка.
В селі розташована садиба колгоспу ім. Калініна. Господарство користується 6637 га землі, у т. ч. 4432 га орної і 127 га саду. Провідні культури - озима пшениця, цукрові буряки, кукурудза.
Є середня школа, 3 клуби, 3 стаціонарні кіноустановки, 3 бібліотеки, медпункт, пологовий будинок, 2 дитячих ясел, стадіон.
Партійна організація виникла 1930 року, на обліку 76 комуністів. Комсомольська - існує з 1925 року, на обліку 200 членів ВЛКСМ.
Село засноване в кінці XVII ст. Влітку 1848 року його жителі відмовилися відбувати панщину. У червні 1906 року в селі спалахнув страйк. Селяни прогнали адміністрацію економії, орендарів. Для придушення селян був викликаний ескадрон з Городища. У серпні 1919 року за підтримкою місцевого населення тут вів боротьбу з петлюрівськими бандами полк бригади Г. І. Котовського. Колишній котовець, нині пенсіонер П. К. Семенюк за бойові подвиги під час громадянської війни нагороджений орденом Червоного Прапора.
Уродженець села Р. П. Новицький - ветеран трьох революцій, активний учасник боротьби за встановлення Радянської влади в Казахстані та Середній Азії. На фронтах Великої Вітчизняної війни проти фашистів билися 750 жителів села, 430 з них нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.

Вербка