Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Копіївка

Копіївка - село, центр сільської Ради, знаходиться за 28 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Фронтівка. Сільраді підпорядковані села Іваиівка, Олексіївка. Населення - 1095 чоловік.
За колгоспом ім. Леніна закріплено 2342 га землі, у т. ч. 1364 га орної. Господарство - багатогалузеве.
Працюють восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб, медпункт.
Є партійна (існує з 1928 року) і комсомольська (створена 1926 року) організації, які об'єднують 28 комуністів і 75 членів ВЛКСМ.
Вперше в історичних джерелах село згадується в 1545 році.
Жителі села брали активну участь у повстанні (1702-1704 pp.) під проводом Семена Палія та у Коліївщині.
За німецько-фашистської окупації у Копіївці діяла антифашистська підпільна організація, яку очолювала О. Д. Гончар. Підпільники тримали зв'язок з партизанським загоном «За Батьківщину».
В центрі села збереглися залишки двох давньоруських городищ. Поблизу них у 1929 році знайдено скарб ювелірних прикрас та срібних диргемів X-XI ст., який експонується в Київському державному історичному музеї.
Жителька села Олексіївки М. М. Вербіна в роки Великої Вітчизняної війни врятувала життя важко пораненому поету Б. А. Долматовському.

Копіївка