Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

Олександрівка - село, центр сільської Ради, розкинулось по обох берегах річки Русави, за 12 км від районного центру, з яким має автобусне сполучення, і за 34 км від залізничної станції Вапнярка. Населення - 1500 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Благодатне та Забіляни.
Місцевий колгосп «Радянська Україна» користується 3389 га землі, у т. ч. 2636 га орної. Вирощують тут зернові, технічні культури, розводять м'ясо-молочну худобу.
Працюють 2 школи - восьмирічна й початкова, 3 медичні пункти, 2 стаціонарні та 2 пересувні кіноустановки, 3 клуби та 2 бібліотеки, дитячі ясла.
Партійна організація існує з 1931, комсомольська - з 1930 року. На обліку 38 комуністів і 72 комсомольці.
В письмових джерелах село вперше згадується у другій половині XVII століття.
1861 року в Олександрівці відбулося заворушення селян. За першої російської революції 1905-1907 pp. сталася нова хвиля селянських виступів, для придушення яких до села прибули каральні загони.
Споруджено пам'ятник воїнам, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Олександрівка