Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Яруга

Яруга - село, центр сільської Ради. Лежить на лівому березі Дністра, за 26 км від районного центру і залізничної станції Могилів- Подільський. Населення- 1384 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Івонівка.
Місцевий колгосп ім. Леніна обробляє 2770 га землі, в т. ч. 1670 га орної. Розвинуто, крім рільництва, садівництво, виноградарство та м'ясо-молочне тваринництво.
В Ярузі є середня школа, бібліотека, будинок культури; дільнична лікарня. В центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну. Комуністів - 61, комсомольців - 142.
Вперше село згадується в писемних джерелах XVII століття.
Під час Великої Вітчизняної війни 456 мешканців села перебувало в діючій армії, 450 з них нагороджено бойовими орденами й медалями.
Поблизу Яруги та Івонівки виявлено репщш пізньопалеолітичної стоянки, поселення трипільської культури, три поселення доби бронзи, одне - скіфського часу та два - черняхівської культури.

Яруга