Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Івашківці

Івашківці - село, центр сільської Ради, міститься за 10 км від районного центру і за 15 км від залізничної станції Немерче. Населення - 2086 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Конатківці.
Місцевий колгосп ім. І. Франка використовує 2026 га землі, з них 1626 га орної, спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур та розведенні м'ясо-молочної худоби.
За високі врожаї зернових культур колгоспникам Т. О. Гордійчук, М. Т. Заболотній, Н. В. Зварич, С. С. Очеретнюк, Г. Я. Сенчишиній, Я. Т. Тимошенко, М. Т. Федорчук, Н. А. Шпак та голові колгоспу Ф. Г. Іваницькому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Є середня школа, пологовий будинок, радіовузол. У будинку культури виступає жіночий вокальний ансамбль у складі 8 Героїв Соціалістичної Праці. Він був учасником республіканського і всесоюзного конкурсів-фестивалів у 1967 році, нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради УРСР й золотою медаллю фестивалю.
Партійна організація села нараховує 78 комуністів, комсомольська - 175 членів спілки молоді.
В письмових джерелах село вперше згадується у 1450 році під назвою Васьківці. За першої російської революції тут відбулося заворушення селян, яке переросло в повстання. Ним керував місцевий житель Г. Я. Тимошенко. Для придушення повстання був викликаний 35-й драгунський полк. У жовтні 1917 року селяни знову піднялися на боротьбу проти буржуазного ладу, захопили і засіяли поміщицьку землю.

Івашківці