Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нове Місто

Нове Місто - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Ярошенка. Населення - 649 чоловік. Сільраді підпорядковані села Іскрівка, Красне, Розсоше.
У Новому Місті розміщується центральна садиба колгоспу ім. Карла Маркса. За господарством закріплено 6261 га землі, у т. ч. 4230 га орної. Тут вирощують зернові і технічні культури, переважно пшеницю, цукрові
буряки, соняшник, займаються розвитком тваринництва.
Слюсар Красненського відділення «Сільгосптехніки» П. Я. Ясногорський нагороджений орденом Леніна.
Працюють початкова школа, дільнична лікарня, клуб, бібліотека. Виходить колгоспна багатотиражна газета «Ленінська зоря».
Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 63 комуністи і 29 комсомольців. Партійна організація створена 1927 року.
Історичні джерела вказують на те, що село існувало в 1450 році.
В містечку Красному в лютому 1651 року в нерівному бою з польською шляхтою героїчно загинув брацлавський полковник Данило Нечай. Його поховано за 3 км від села. Тут козаки насипали високу могилу, яка збереглася й досі. В 1954 році, на честь 300-річчя возз'єднання України з Росією, на могилі Данила Нечая встановлено гранітний пам'ятник.
З липня 1942 по березень 1944 року в селі Красному діяла підпільна антифашистська група.

Нове Місто