Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кудіївці

Кудіївці - село, центр сільської Ради, розкинулося в долині річки Мурафи, за 25 км від райцентру та за 17 км від залізничної станції Матейкове. Населення - 1240 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Олександрівка, Шевченкове.
На території сільської Ради розташований радгосп ім. 50-річчя Великого Жовтня, за яким закріплено 2200 га землі, в т. ч. орної 514 га.
Основний напрям господарства - садівництво. Під садами і ягідниками зайнято 1144 га. За високу якість яблук джонатан, кальвіль сніговий, ренет Симиренка радгосп удостоєний двох золотих медалей Міжнародної виставки садівництва в місті Ерфурті (НДР). Розвинуте також тваринництво м'ясо-молочного напрямку, бджільництво. Радгосп - постійна база практикумів для садівників району і області. Директору радгоспу С. С. Дегтярьову присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. На честь 50-річчя Великого Жовтня радгосп нагороджено пам'ятним Червоним прапором ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС.
В селі є 2 школи, 2 клуби, 2 бібліотеки, дитячий садок, аптека, 2 медпункти.
Партійна організація об'єднує 44 комуністи, комсомольська - 34 члени ВЛКСМ.
Кудіївці - одне з найстаріших поселень України. Перші згадки про нього належать до XV ст. У вересні 1917 року селяни за допомогою солдатів Кексгольмського та Волинського полків захопили поміщицький маєток, майно, розподілили землю.
В селах Олександрівці і Кудіївці на братських могилах воїнів, що загинули в 1941-1945 pp., височать пам'ятники-обеліски.

Кудіївці